Leírás
3 féle olajból!
Közismert, hogy a szervezetünk számára kiemelkedően fontos többszörösen telítetlen zsírsavakhoz elsősorban különböző növényi olajok és halak fogyasztásával juthatunk hozzá. A mélytengeri halak gazdag forrásai az Omega-3 zsírsavaknak, melyek hozzájárulhatnak a keringési rendszer egészségének fenntartásához. Megfelelő bevitelükről táplálkozásunkkal kell gondoskodnunk. Rendszeres – legalább heti kétszeri – tengeri hal fogyasztással elősegíthetjük a szervezet számára értékes Omega 3 zsírsavak bevitelét. A tengeri halakban található két Omega 3 zsírsav, az EPA és a DHA hozzájárulhat a vér normál triglicerid szintjének megtartásához, az egészséges szívműködéshez és a normális véralvadás fenntartásához. Az Omega 3 zsírsavak elősegíthetik a normális vérnyomás megőrzését. Az alfa-linolénsav (ALA) szintén többszörösen telítetlen Omega 3 zsírsav, melynek megfelelő fogyasztása hozzájárulhat a vér összes és LDL koleszterin szintjének normál értéken tartásához.
Összetevők: halolaj; lenmagolaj; zselatin kapszulahéj; ligetszépe olaj; nedvesítőszer (glicerin), antioxidáns (D-alfa-tokoferol)
Tápanyagösszetétel kapszulánként:
Energiatartalom: 42,2 kJ (10 kcal); Fehérje: 0,21 g; Szénhidrát: 0 g; Zsír: 1 g
Zsírsav összetétel kapszulánként:
Telített zsírsavak: 200 mg
Telítetlen zsírsavak: 800 mg
– ebből egyszeresen telítetlen zsírsavak: 213 mg
– ebből többszörösen telítetlen zsírsavak: 587 mg
Alkalmazási javaslat: Felnőttek számára napi 1 kapszula szedését javasoljuk. A kapszulát bő vízzel kell lenyelni.
Omega-3 zsírsavak
Az omega-3 zsírsavak a többszörösen telítetlen zsírsavak csoportjának tagjai, közéjük tartozik a linolénsav, az eikozapentaénsav és a dokozahexaénsav. elentős mennyiségben a tengeri halakban fordulnak elő, az édesvízi halfajtákban nem találhatóak meg. Az omega-3 zsírsavak mérséklik a vér koleszterinszintjét, ezzel csökken az érelmeszesedés és szívinfarktus kialakulásának kockázata is. Az omega-3 zsírsavaknak szerepük van a zsírok szállításában, a gyulladásgátló prosztaglandinok képzésében, és az immunrendszerre kifejtett jótékony hatásuk is ismert. Fontos szerepük van az idegrendszer és sejthártyák felépítésében, megfelelő működésében. Az agy a legzsírosabb testrészünk és a zsírtartalmának 70%-a omega-3 zsírsavakból áll, így az omega-3 fogyasztása hozzájárul az agy állapotához. Az esszenciális zsírsavak rendszeres beviteléről kell gondoskodni, mert ezek nélkülözhetetlenek a szervezet normális működéséhez, viszont csak táplálék vagy étrend-kiegészítő formájában juthatunk hozzá. Az omega-3 zsírsavak fő forrása a tengeri halfélék, a makréla, a tonhal, a hekk, a lazac, növényi eredetű omega-3 forrás például a lenmagolaj.
Halolaj
Régóta ismert az omega-3 zsírsavak kedvező egészségügyi hatása Kutatások és tények egyértelműen bizonyítják, hogy azokban az országokban, ahol sok mélytengeri halat esznek, egészségesebbek és hosszabb életűek az emberek. Nem véletlen, hogy például a japánok, norvégok sokkal kevesebb szív- és érrendszeri betegséggel küzdenek, sőt, kevesebb bőrproblémával is. Az egészség megőrzésének, a szív- és érrendszeri betegségek, az agyvérzés, a korai öregedés megelőzésének, sőt a szép bőrnek, hajnak is az egyik titka az, hogy kellő mennyiségben jussunk hozzá a halak húsában található Omega-3 zsírsavhoz. Ennek egyik lehetséges forrása a halolaj, amelynek jótékony hatásai közé sorolható a, hogy vérzsírcsökkentő hatású, csökkenti a káros koleszterintszintet, gátolja az érbetegségek kialakulását, védi az érfalakat, így csökkenti a hirtelen szívhalál kockázatát.
Hatóanyagok:
ALA – (alfa-linolénsav, Omega-3): | 150 mg |
DHA (Omega-3): | 55 mg |
EPA (Omega-3): | 85 mg |
GLA – (gamma-linolénsav, Omega-6): | 20 mg |
LA – (linolsav, Omega-6): | 170 mg |
Olajsav (Omega-9): | 90 mg |