Leírás
Tudja-e, mi a különbség a ginseng és az eleuthero-ginseng között?
A kettő teljesen más. Az eleuthero-ginseng a ginsenghez hasonló serkentő hatása mellett tartós hatást gyakorol az idegrendszerre, és képessé tesz a hosszú teherbírásra, a tartós fáradtság és feszültség elviselésére.
A háború alatt a kínai katonák, illetve manapság vizsgaidőszakban a kínai diákok rendszeresen fogyasztották és fogyasztják. Használata a kínai nők között is elterjedt a változó korban. Rendszeres fogyasztása segíthet megerősíteni a testet, használója energikusabbnak érzi magát. Hozzájárulhat a normál vérkeringéshez, így a megfelelő szellemi és fizikai erőnlét és a koncentrálóképesség fenntartásához, valamint támogatja az immunrendszert. A méhpempő elősegítheti a szervezet védelmét a szabadgyökök okozta egyes károsító hatásokkal szemben.
Ajánlott naponta 1 ampulla elfogyasztása éhgyomorra.
A Ginzeng egészségügyi hatásai
A ginzeng az egyik legismertebb és keresett gyógynövény, mint betegség megelőző és teljesítménynövelő gyógynövény. Immunerősítő, mentális kapacitás növelő és stresszcsökkentő hatása miatt is híres. Ezen felül fájdalomcsillapító, nyugtató hatású, ránctalanító és segít pajzsmirigy optimális működését. Az ízületi gyulladást, az emésztési zavarokat, az álmatlanságot is gyógyítja. Sportolóknak is kifejezetten ajánlott a fogyasztása, hiszen azon felül, hogy teljesítménynövelő, késlelteti a fizikai és mentális fáradtságérzetet és fokozza az endorfin termelését.
Kinek és hogyan javasolt a Ginzeng?
A tíz hétnél hosszabb, kúraszerű alkalmazása nem javasolt. A ginzeng készítmények alkalmazását nem ajánlják várandósoknak, szoptatós kismamáknak, magas vérnyomásban illetve szívritmuszavarban szenvedőknek. Koffein fogyasztása a ginzeng szedése közben kerülendő, hiszen emelkedhet a gyomor-bélrendszeri eltérések kockázata. Az asztmás betegeknek szintén nem ajánlott. A ginzeng hosszú távú használata menstruációs zavarokat és emlőérzékenységét idézhet elő, esetleges álmatlanságot okozhat.
Ginzeng, mint kávé alternatíva
A ginzenget már világszerte, széles körben használják, többnyire táplálék kiegészítő formájában. Általános tapasztalat, hogy serkenti a szellemi és fizikai erőt. A kínaiak úgy vélik, a ginseng gyógyítja többek között az impotenciát, a magas és az alacsony vérnyomást, a vérszegénységet, az ízületgyulladást, az emésztési zavarokat, az álmatlanságot, a fáradtságot és az elégtelen vérkeringést. A belső elválasztású mirigyek serkentésével elősegíti továbbá, hogy a szervezet hasznosítsa a vitaminokat és az ásványi anyagokat. Azoknak az embereknek, kik nem megfelelően táplálkoznak és így nem juttatnak elegendő vitamin és ásványi anyag a szervezetükbe, nagyon fontos, hogy ezek a nélkülözhetetlen tápanyagok a lehető legjobban felszívódjanak, illetve hasznosuljanak.