Leírás
E recept nélkül kapható gyógyhatású szerrel Ön rándulásokat, duzzanatokat, véraláfutásokat kezelhet orvosi felügyelet nélkül. Az optimális hatás érdekében azonban elengedhetetlen a készítmény körültekintő, előírásszerű alkalmazása.
, melynek hatását népgyógyászati és szakirodalmi adatok igazolják. Különböző zárt baleseti és sport-sérülések, ínhüvelygyulladás, ízületi és helyi bőrgyulladások, visszérgyulladás kezelésére alkalmazható készítmény. Hatóanyagai gyulladáscsökkentő, sebgyógyítható, fertőtlenítő és regeneráló hatásúak.
A készítmény alkalmas különböző zárt baleseti és sportsérülések, zúzódások, izom- és ínszalag húzódások, ficamok, rándulások okozta gyulladások, duzzanatok és véraláfutások kezelésére, a sérülés okozta mozgásfunkció-romlás javítására.
Regeneráló hatóanyagai révén alkalmazható helyi bőrgyulladások kezelésére. Visszérgyulladás esetén a gyulladásos folyamat csökkentésével mérsékli a fájdalmat.
Egyidejűleg nem szabad alkalmazni más gyulladáscsökkentő- és/vagy regeneráló hatású külsőleges készítménnyel, de egyéb gyógyszeres-, illetve fizioterápiás kezelés mellett alkalmazható.
A krém hatóanyagai a bőrön keresztül jól felszívódnak, ezért ha Ön várandós vagy szoptat, a krém alkalmazása előtt kérje ki kezelőorvosa véleményét! Gyermekek részére csak a kezelőorvos utasítása szerint alkalmazható.
Alkalmazása: A kezelni kívánt területet meg kell tisztítani, majd a krémet vékony rétegben a tiszta testfelületre kenni és óvatosan, gyengén a bőrbe masszírozni! Naponta legfeljebb 1-2 alkalommal, összesen egy arasznyi (kb. 15 cm) mennyiségű krém használható fel!
Vigyázzon arra, hogy a krém nyílt sebre, sérült bőrfelületre, nyálkahártyára és szembe ne kerüljön! A kezelés időtartama évente összesen legfeljebb 4-6 hét lehet.
Gyógynövény krém készítése házilag
A gyógynövény kérmeket leginkább bőrproblémákra, ízületi és izomfájdalmakra, illetve vénás megbetegedések esetén használunk. A bennük található hatóanyagok helyileg is hatnak, illetve a bőrön keresztül a keringésbe is bejutnak. Épp ezért nem mindegy, milyen kenőcsalapot használunk – igyekezzünk olyat választani, amely egyrészt bőrbarát, másrészt nem terheli felesleges vegyi anyagokkal a szervezetet. Saját magunk is könnyedén készíthetünk gyógynövény krémet, akár egyedi gyógynövény összeállításban is. Kenőcs készítésekor a gyógyfüveket apróra vágjuk, forró disznózsírban állandó keverés mellett 1-2 percig sütjük, majd lefedve egy éjszakán át hűlni hagyjuk. Másnap ismét felmelegítjük, leszűrjük, és tégelyekbe rakva hideg helyre tesszük. Olaj készítéséhez egy jól zárható üvegbe tesszük a felaprított gyógynövényeket, de nem tömjük keményre. Hidegen sajtolt olívaolajjal feltöltjük az üveget úgy, hogy az olaj befedje a növényeket, két hétig napsütéses helyen vagy kályha közelében tartjuk, ez után leszűrjük, kipréseljük, és jól zárható üvegekbe töltjük, így hosszabb időn keresztül eltartható, felhasználható. A normál bőr ápolására szinte az összes illóolaj felhasználható a gyógynövény krémekben. A száraz bőrre leginkább ajánlott illóolaj a római kamilla, a geránium, levendula, jázmin és a szantálfa. Az érzékeny bőrre a citromfű és a római kamilla javasolt. Az érett bőr ápolására leginkább ajánljuk a tömjén, a szantálfa, a mirha, a pacsuli, a római kamilla és a pálmarózsa olaját. A tömjén hatásos ellenszere a ráncoknak. A zsíros és kombinált bőrre leginkább a gerániumot, levendulát, cédrust, pálmarózsát, niaoulit, borókabogyót, teafát, ilang-ilangot, ciprust, grépfruitot, bergamottot és a mirtuszt ajánljuk.