Leírás
Növényi kivonatainak antocián, flavonoid és szaponin hatóanyagai fokozzák a bőr mikro-keringését, kedvezően hatnak a bőrfelületi erek rugalmasságára, és elősegítik a „nehézláb” érzés mérséklését.Mindennapos használata frissíti, vitalizálja a seprűvénás, visszeres bőrt.
Alkalmazás: A bőr tisztítása után gyengéd mozdulatokkal a bőrbe masszírozzuk.
Figyelmeztetés: Gyermekektől elzárva tartandó! Külsőleg! Szembe, nyálkahártyára ne kerüljön, ha mégis előfordul, akkor bő vízzel öblítse ki!
Tárolás: Legfeljebb 25°C-on, fénytől védve. Felhasználható (hónap/év) a doboz alján jelzett időpontig.
Összetevők / Ingredients: Aqua, Glycine Soja Oil, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Propylene Glycol, Sodium Lauryl Sulfate, Alcohol, Glycerin, Methylparaben, Ruscus Aculeatus Root Extract, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Vitis Vinifera Leaf Extract, Hamamelis Virginiana Leaf Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Tocopherol, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Butylparaben, Ethylparaben, Isobuthylparaben, Propylparaben.
Gyógynövény krém készítése házilag
A gyógynövény kérmeket leginkább bőrproblémákra, ízületi és izomfájdalmakra, illetve vénás megbetegedések esetén használunk. A bennük található hatóanyagok helyileg is hatnak, illetve a bőrön keresztül a keringésbe is bejutnak. Épp ezért nem mindegy, milyen kenőcsalapot használunk – igyekezzünk olyat választani, amely egyrészt bőrbarát, másrészt nem terheli felesleges vegyi anyagokkal a szervezetet. Saját magunk is könnyedén készíthetünk gyógynövény krémet, akár egyedi gyógynövény összeállításban is. Kenőcs készítésekor a gyógyfüveket apróra vágjuk, forró disznózsírban állandó keverés mellett 1-2 percig sütjük, majd lefedve egy éjszakán át hűlni hagyjuk. Másnap ismét felmelegítjük, leszűrjük, és tégelyekbe rakva hideg helyre tesszük. Olaj készítéséhez egy jól zárható üvegbe tesszük a felaprított gyógynövényeket, de nem tömjük keményre. Hidegen sajtolt olívaolajjal feltöltjük az üveget úgy, hogy az olaj befedje a növényeket, két hétig napsütéses helyen vagy kályha közelében tartjuk, ez után leszűrjük, kipréseljük, és jól zárható üvegekbe töltjük, így hosszabb időn keresztül eltartható, felhasználható. A normál bőr ápolására szinte az összes illóolaj felhasználható a gyógynövény krémekben. A száraz bőrre leginkább ajánlott illóolaj a római kamilla, a geránium, levendula, jázmin és a szantálfa. Az érzékeny bőrre a citromfű és a római kamilla javasolt. Az érett bőr ápolására leginkább ajánljuk a tömjén, a szantálfa, a mirha, a pacsuli, a római kamilla és a pálmarózsa olaját. A tömjén hatásos ellenszere a ráncoknak. A zsíros és kombinált bőrre leginkább a gerániumot, levendulát, cédrust, pálmarózsát, niaoulit, borókabogyót, teafát, ilang-ilangot, ciprust, grépfruitot, bergamottot és a mirtuszt ajánljuk.